Warsztaty Maryjne na warszawskiej Pradze

Różne są sposoby spędzania długich weekendów. Jedną z propozycji w tym roku okazały się Maryjne Warsztaty Muzyczno – Liturgiczne prowadzone przez siostry Uczennice Krzyża. Efektem pracy był czterogłosowy chór oraz zespół instrumentalny w składzie: dwie wiolonczele, dwoje skrzypiec, flet poprzeczny oraz gitara klasyczna.

Warsztaty Maryjne na warszawskiej Pradze

Ponad 20 osób przyjechało z Wrocławia, Poznania i różnych stron Warszawy na półtora dnia, żeby śpiewać i grać, pogłębiać swoją wiedzę liturgiczną i wiarę. Efektem pracy był czterogłosowy chór oraz zespół instrumentalny w składzie: dwie wiolonczele, dwoje skrzypiec, flet poprzeczny oraz gitara klasyczna. Warsztaty prowadzili: s. Beata Majerczak CSDC, s. Joanna Hofman CSDC, Adam Kuliś, Jakub Hutek, Marek Snycerski oraz Stanisław Czaj. Towarzyszyli nam przez cały czas: s. Nina Urbaczewska CSDC, która czuwała nad wszelkimi sprawami techniczno – organizacyjnymi oraz x. Krzysztof Stąpor MIC.

Podczas warsztatów oprócz przygotowania śpiewów na sobotnią Eucharystię, która była zwieńczeniem naszej pracy, wysłuchaliśmy konferencji s. Beaty na temat Godzinek oraz Litanii Loretańskiej. Dzięki temu mogliśmy zgłębić historię tych dwóch nabożeństw oraz zastanowić się, które wezwania Matki Bożej są najbliższe naszym sercom.

Po zakończeniu Mszy świętej usłyszeliśmy zaproszenie do Szkoły Liturgicznego Animatora Muzycznego w Szczecinie, w której można przez cały rok poszerzać wiedzę i umiejętności z zakresu muzyki w liturgii. Wieczorem, mimo późnej godziny, było bardzo ciężko się rozstać, tematów do omówienia okazało się całkiem sporo, a i pożegnaniom nie było końca.

Bogu niech będą dzięki za wspólny czas, który dany nam było wspólnie przeżyć. Do zobaczenia podczas kolejnych warsztatów!

Ania