O rekolekcjach dla rodzin w Koszalinie :)

W dniach od 1 do 8 lipca odbyły się rekolekcje dla rodzin. Miejscem naszego spotkania już po raz kolejny okazało się gościnne i otwarte dla nas Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie. 

W rekolekcjach wzięło udział 14 rodzin z dziećmi. W zdecydowanej większości były to rodziny, które są członkami Wspólnoty Świeckich Uczniów Krzyża. “Jedni drugich brzemiona noście” Ga 6,2 – to słowo nas prowadziło. Radością dla nas był fakt, że te rekolekcje głoszone były w dużej mierze przez małżonków. Ich dzielenie i świadectwo było bardzo cenne i otwierało przestrzeń na kontynuowanie omawianych przez nich tematów podczas dialogu małżeńskiego. Dziękujemy też Bogu za obecność ks. Piotra Wieteski, s. Stefanii, s. Heleny, s. Klary i naszych sióstr postulantek oraz licznego grona animatorów, którzy opiekowali się dziećmi.

KIlka zdań zapisanych podczas godziny świadectw:

“Pan naprawdę pośród nas jest i zamieszkuje naszą codzienność. To nasze odkrycie”.

“W małżeństwie święta jest więź i Pan w tej więzi króluje”.

“Na duchowość małżeńską składa się tysiące gestów. To nie tylko te momenty, gdy jesteśmy w Kościele. To codzienna troska o miłość i wszystko to, co robimy, by kochać”.

“Małżeństwo i rodzina, która żyje Bogiem – nie idealnie, ale realnie jest dziś wielkim znakiem dla świata. Tego znaku świat bardzo potrzebuje”.