Nocne czuwanie młodych. Razem za Chrystusem

23 października w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się czuwanie młodych organizowane przez nas siostry przy współpracy wielu kapłanów, kleryków i osób świeckich, za co jesteśmy ogromnie wdzięczne.
Przybyło blisko ponad 300 młodych . Były też widoczne nowe osoby, które po raz pierwszy zasiliły tę grupę swoją obecnością, by czerpać siły ze wspólnej modlitwy i radości pełnej entuzjazmu w tę szczególną noc. Młody duch porywał wielu.

Obecny cykl czuwań przygotowuje nas do Światowych Dni Młodych w Krakowie do wdzięczności za sakrament chrztu świętego z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski i wejścia w Rok Miłosierdzia.
Razem za Chrystusem to temat przewodni tych spotkań.

Rozpoczęliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i przywitaniem wszystkich. Konferencję wygłosił nam ks. Jarosław Malec, który m.in. powiedział, że księdzem może zostać nawet zwykły kucharz-nawiązując  do historii własnego powołania. Po nim nastąpiło radosne i ufne trwanie przed Najświętszym Sakramentem, podczas którego wielu młodych ludzi korzystało z sakramentu pojednania i otrzymywało błogosławieństwo namaszczenia błogosławionym olejem. Oznaczało to gotowość wyruszenia w drogę duchową za Chrystusem. Najważniejszym punktem naszego czuwania była Eucharystia sprawowana przez wszystkich przybyłych księży a była ich duża gromadka;-)
Młodzi czynnie włączali się w przeżywanie czasu łaski, wsłuchani w Słowo Boże.
Po Mszy Świętej był czas na małe co nieco, czyli: herbatka, kanapka, oraz wspólna zabawa integracyjna pod kierunkiem Norberta Śliwy. Cieszyliśmy się tworzeniem wspólnoty i dobrej atmosfery. Po krótkiej przerwie mieliśmy spotkanie wokół Światowych Dni Młodych, które poprowadził ks. Marcin Szczodry. Ksiądz rozbudzał w nas pragnienie obecności w Krakowie na dniach młodych pokazując ciekawe relacje z poprzednich ŚDM, świadectwa oraz śpiewając hymn ŚDM.
Pod koniec czuwania zebraliśmy wszystkie nasze intencje, z którymi przyjechaliśmy na czuwanie, by oddać je naszemu Panu i naszej najlepszej Matce w radosnych tajemnicach różańca przeplatanymi świadectwami sióstr i braci żyjących w przyjaźni z Maryją.
Oddaliśmy nas czas w Jej ręce, by czyniła nas uczniami Chrystusa.

s. Gabriela