„Bez miłości byłbym niczym” – Dzień Wspólnoty UK – Poznań 2017

Raz w roku Uczniowie Krzyża mają swoje szczególne święto – dzień wspólnoty, który jest okazją do spotkań z osobami z całej Polski i nie tylko.

Tym razem, 11 listopada spotkaliśmy się w Poznaniu. Był to czas wyjątkowy, pełen radości, wspólnych rozmów, ale też czas głębokiej modlitwy i refleksji.

Siostra Christiana w swojej konferencji wprowadziła nas w głębię hasła tegorocznego spotkania – „bez miłości byłbym niczym”. Siostra nieustannie nas uczy, jak kochać w codzienności i skąd czerpać siły, by być świadkiem miłości.

Po obiedzie udaliśmy się do kościoła Matki Bożej Bolesnej, by tam adorować Najświętszy Sakrament. O godz. 16.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Damiana Bryla. Po homilii 13 osób zostało uroczyście włączonych do wspólnoty, w tym siedem z Wrocławia.

Po kontemplacji, modlitwie i wzruszeniach związanych z aktem przyjęcia przyszedł czas na wspólną zabawę. W auli zrobiło się niebiesko za sprawą balonów, niebieskich wstążek i zaczęliśmy konkurs: „Kocham Cię, Siostro”. Było wiele zagadek i niespodzianek.

Ten niezwykły dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą do Tej, której zawierzamy się każdego dnia – do Matki Bożej.

Dziękujemy organizatorom tegorocznego dnia wspólnoty za ten piękny czas!

Źródło: https://www.jan1513.pl/?p=258

Świadectwo Beaty:

Po raz kolejny na naszych oczach dokonał się cud spotkania członków wspólnoty. Przybyli, utworzyli wielką rzeszę tych, co odnaleźli się w charyzmacie uczniów krzyża. Zlecieliśmy się jak ptaki z różnych stron Polski, a nawet Szwecji.

Były gorące powitania! Gościnna szkoła – miejsce majestatyczne i zarazem nowoczesne. Wszyscy zjednoczeni, otwarci, radujący się podarowanym czasem. Jak zawsze wsłuchani w głębię konferencji naszej umiłowanej siostry Christiany. Potem refleksja, zamyślenie, śpiew i uwielbienie. A dla ciała posiłki, smakołyki, gościna. Przy nich  rozmowy, dzielenie się przeżyciami i wspomnienia. Wspólna modlitwa, okazja do spowiedzi, adoracja, przepiękne pieśni i Eucharystia –  wszystko stało się dziękczynieniem i miejscem przylgnięcia, przytulenia się do Miłującego nas i przez nas Umiłowanego Pana – jedynego Źródła Miłości. Wzruszający akt przyjęcia nowych Uczniów Krzyża z głębokim słowem biskupa Damiana, a następnie wspaniałe świętowanie. Pogodny wieczór  pod hasłem „ Kocham Cię, Siostro!” z konkursami i humorem, licznymi anegdotami i zagadkami stworzyły klimat dobrej zabawy. Ukłony dla pomysłodawców i prowadzących!  Wszędzie obecna była radość szczególnie okazywana przez dzieci. „ Kocham Cię, Siostro!” – to z serca płynąca wdzięczność dla Was, Kochane Siostry. Kto choć raz doświadczył waszej miłości i wsparcia modlitwą, rozmową, spojrzeniem i  obecnością, ten w kruchości będzie szedł drogą Ucznia Krzyża przy Uczennicach  Krzyża.

Niech Bóg będzie uwielbiony! Niech przybywa uczniów! Zapraszamy do nas!