loading...
Zamknij wpis

Szczecin: Czuwanie nocne młodych 8.03.2019

Wszystko o powołaniu

       Młodzi razem z różnych zakątków ziemi zachodniopomorskiej spotkali się w czasie nocnego czuwania. Od Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Golczewa, Wolina, Międzyzdrojów, Trzebiatowa - to naprawdę " duża fala" - po Goleniów, Szczecin, Police, Stargard, Suchań, Krzęcin, Choszczno, Myślibórz, Cedynię, Trzcińsko i jeszcze parę miejsc, które mi uleciał ....

                Towarzyszył nam w relikwiach ks. Jan Bosko, jeden ze świętych patronów tegorocznych ŚDM. Oddaliśmy się Maryi w Apelu Jasnogórskim. Na tę noc pobłogosławił i odwiedził nas ks. arcybiskup Andrzej. Z ciekawością słuchaliśmy świadectwa i katechezy ks. Dominika, potem świadectw powołania: ks. Daniela powołania do kapłaństwa, s. Łucji powołania do bycia siostrą w naszej Wspólnocie Uczennic Krzyża, Beaty i Marcina spełniających powołanie do małżeństwa i Pawła kleryka, rozpoczynającego swoją drogę w seminarium.

        W sercu i duszy jeszcze mi gra muzyka. Słyszę skrzypce, flet i słowa " Szukajcie Pana...", " Bo nie ma większej miłości niż ta...", "Dzięki Ci, za Twój Krzyż..." i wiele innych. Dziękuję za trwanie na adoracji i modlitwę o nowe powołania, o odwagę odpowiedzi na całe życie w małżeństwie i na wieczność w kapłaństwie, konsekracji...

          Pozostał mi  w pamięci obraz ponad 20 kapłanów celebrujących Eucharystię, orszak z Maryją Bolesną, siostry zakonne, które, odnowiły swoje śluby Jezusowi podczas Eucharystii i słowo ks. Marcina, który wracał myślą do spotkania papieża Franciszka w Panamie, podczas ŚDM, powtarzając Jego przesłanie: "jesteśmy Bożym TERAZ... "

          Fajnie, że posililiście się kanapkami i herbatą, a nade wszystko łaską przebywania tej nocy w Bożej Obecności. Boże piękno dotknęło nas na koniec podczas drogi krzyżowej w niezwykłej atmosferze śpiewanych pieśni, w wyciemnionym kościele przy zapalonych lampionach, przez którą poprowadzili nas bracia klerycy. Podążyliśmy za Barankiem, podchodząc i przytulając się do Krzyża.

         Niech to doświadczenie, różne obrazy, myśli, spotkanie Boga wprowadzają każdego z nas w dziś... W to, co teraz... Jeszcze raz wszystkim za wszystko dziękuję.

S. Gracjana Woroniak Uczennica KrzyżaMisja

Polecamy

Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża

Dom Generalny, ul. Kościelna 4a, 71-834 Szczecin

Telefon: +48 91 421 68 69