loading...
Zamknij wpis

Warsztaty muzyczno - liturgiczne

Kontakt: warsztaty.muzyka.liturgia@gmail.com- s.Beata, Centrum Formacji Świeckich w Szczecinie

Warsztaty muzyczno-liturgiczne

W tej dość technicznej nazwie mieści się całe bogactwo spotkania, w którym przede wszystkim poprzez śpiew stajemy wobec niepojętej tajemnicy Boga. Boga, który tak naprawdę chce być blisko nas każdego dnia, który przychodzi w swoim Słowie i Eucharystii. I możemy Go tak spotykać, nawet powinniśmy, jeśli chcemy Go bardziej poznać. Są więc w ciągu roku takie szczególne momenty, gdzie poruszeni tym samym impulsem, spotykamy się razem, by coś w sobie pogłębić, nad czymś zatrzymać, wydobywając ze skarbca Kościoła to co stare i nowe, utkane z dźwięków i słów.

Warsztaty są skierowane do wszystkich, którzy animują śpiew podczas liturgii: animatorzy muzyczni wspólnot, członkowie schól i chórów, studenci oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Oczywiście w  warsztatach mogą też brać udział wszyscy, którym bliska jest śpiewana forma przeżywania liturgii.

Szukamy nowych osób, gotowych do twórczego zaangażowania. A zatem zapraszamy bardzo wszystkich, którym muzyka i liturgia współgrają w sercu.

kontakt: warsztaty.muzyka.liturgia@gmail.com

Więcej: TUTAJ

Na bazie warsztatowych spotkań zrodziła się inicjatywa o nazwie Szkoła Liturgiczego Animatora Muzycznego. Kolejne lata edycji pokazują, że jest wiąż potrzeba pogłębionej formacji muzyczno-liturgicznej. Uczestnicy i absolwenci Szkoły biorą udział w warsztatach, które przygotowują różne uroczystości w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Więcej o Szkole: TUTAJ

 



Misja

Polecamy

Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża

Dom Generalny, ul. Kościelna 4a, 71-834 Szczecin

Telefon: +48 91 421 68 69