Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego

Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego

Czym jest Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego?

Projekt jest propozycją formacji osób dorosłych i młodzieży zaangażowanych w muzyczne posługiwanie podczas liturgii i dotyczy zarówno przestrzeni muzycznej, jak również duchowej i liturgicznej.
Taką formę działalności podejmują animatorzy muzyczni różnych wspólnot, odpowiedzialni za schole i ich członkowie, katecheci, studenci oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Zatem do tych osób szczególnie kierowane jest zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu. Propozycja ta może stanowić bardzo przydatną pomoc w ich posługiwaniu.

Projekt swoim patronatem honorowym objął Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński.
Organizowany jest on przy współpracy z Ośrodkiem Muzyki Liturgicznej w Szczecinie, a w jego prowadzenie są zaangażowani członkowie Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej, która również patronuje temu projektowi. Szkołę Liturgicznego Animatora Muzycznego wspiera także Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, Portal liturgia.pl oraz Fundacja Dom na Skale.
W to przedsięwzięcie zaangażowane osoby, które zarówno swoją wiedzą, umiejętnościami jak i własnym świadectwem życia i podejmowanym działaniem chcą dzielić się i pomagać innym w ich posłudze muzycznej podczas liturgii.

Zajęcia odbywać się będą w jedną sobotę miesiąca, od października do czerwca, w Centrum Formacji Świeckich – Szczecin Stołczyn. W ramach każdorazowego spotkania jest wspólna Eucharystia, zajęcia teoretyczne i praktyczne, a także tematyczne katechezy.