Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego

Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego

Czym jest Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego?

Projekt jest propozycją formacji osób dorosłych i młodzieży zaangażowanych w muzyczne posługiwanie podczas liturgii i dotyczy zarówno przestrzeni muzycznej, jak również duchowej i liturgicznej.
Taką formę działalności podejmują animatorzy muzyczni różnych wspólnot, odpowiedzialni za schole i ich członkowie, katecheci, studenci oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Zatem do tych osób szczególnie kierowane jest zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu. Propozycja ta może stanowić bardzo przydatną pomoc w ich posługiwaniu.

Projekt swoim patronatem honorowym objął Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński.
Organizowany jest on przy współpracy z Ośrodkiem Muzyki Liturgicznej w Szczecinie, a w jego prowadzenie są zaangażowani członkowie Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej, która również patronuje temu projektowi. Szkołę Liturgicznego Animatora Muzycznego wspiera także Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne oraz Portal liturgia.pl.

W to przedsięwzięcie zaangażowane osoby, które zarówno swoją wiedzą, umiejętnościami jak i własnym świadectwem życia i podejmowanym działaniem chcą dzielić się i pomagać innym w ich posłudze muzycznej podczas liturgii.

Zajęcia odbywają się w jedną sobotę miesiąca, od października do czerwca, w Centrum Formacji Świeckich – Szczecin Stołczyn. W ramach każdorazowego spotkania jest wspólna Eucharystia, zajęcia teoretyczne i praktyczne, a także tematyczne katechezy.

W kursie mogą uczestniczyć również osoby spoza diecezji.
Znajomość nut nie jest wymagana.

WIĘCEJ: http://centrumformacji.eu/index.php/szkolaliturgicznegoanimatoramuzycznego/oszkole-szkolaanimatoramuz.html