Oczami młodych Uczniów Krzyża

W Szczecinie zawiązała się Wspólnota Młodych Uczniów Krzyża ok. 2 i pół roku temu. W tym roku młodzi byli współorganizatorami Dni Wspólnoty dla dorosłych Uczniów Krzyża z całej Polski. Troje z nich napisało kilka słów o tym wydarzeniu:

“Był to dla mnie czas pełen wzruszenia. Odkrywania jedności, jaką jest nasze trwanie w jednym charyzmacie. Trwania pomimo słabości i w radości odkrywania Królestwa Boga pośród nas”.

“Jeżdżę na Dni Wspólnoty od samego początku i od kiedy razem z młodymi UK jeździmy, czuję, że to jest dla mnie. Nasza wspólnota, pomimo rozbicia po różnych miejscach w Polsce, jest bardzo zgrana i czuję się z nią jak z rodziną. Dni Wspólnoty łączą nas wszystkich: dorosłych i młodych. Możemy brać przykład z dorosłych Uczniów Krzyża i bardzo dużo to mi daje. Dziękuję bardzo za ten czas i mam nadzieję, że za rok również będę mogła uczestniczyć”.

“Te niezwykłe i pełne wielu wzruszeń dni nauczyły mnie dostrzegania Boga w każdym człowieku oraz  były dla mnie czasem przygotowania do głoszenia miłości Bożej, do ratowania braci, do mojego apostolstwa”.