loading...
Zamknij wpis

W drodze do Emaus

Rekolekcje dla studentek rozeznających swoje powołanie
„To był czas spotkania z Bogiem: w Słowie, w Najświętszym Sakramencie, w Eucharystii i… z drugim człowiekiem... Bóg zaprosił każdą z nas do zadawania Mu pytania: „ Co dla mnie przygotowałeś? ”.

W drodze do Emaus
Rekolekcje dla studentek rozeznających swoje powołanie poprowadzili s. Augustyna i ks. Łukasz Bąbelek. Towarzyszyła także s. Krzysztofa i postulantka Martyna.
Dziewczyny zjechały się z Krakowa, Wrocławia, Poznania, Mosiny, Kórnika, Szczecina, Bydgoszczy. Fajna grupa i dobre rekolekcje.
„To był czas spotkania z Bogiem: w Słowie, w Najświętszym Sakramencie, w Eucharystii i… z drugim człowiekiem przy kawie i ciastku. Bóg zaprosił każdą z nas do zadawania Mu pytania: „ Co dla mnie przygotowałeś? ”. Piękna pogoda i okoliczności przyrody sprzyjały dobrej atmosferze.”

s. Agustyna

świadectwo
Szczęść Boże, mam na imię Marta. Dnia 15 lutego wyruszając na rekolekcje do Czmońca zastanawiałam się po co tam jadę. Sama bez żadnej znajomej osoby. Obecnie mogę powiedzieć, że przypadki istnieją tylko w języku polskim. Nie bez powodu pojechałam na rekolekcje. Spotkałam wspaniałych ludzi, z którymi rozmawiało się cudownie czy śpiewało. Atmosfera rekolekcyjna, program, konferencje i spacer to tylko mały fragment, który dał mi Pan. Kulminacyjnym punktem była adoracja Jezusa a dokładnie moment, gdzie każda z nas miała swój czas na bycie sam na sam z  Jezusem.
Mój czas to 3:30 aż do 4:20, wcale nie czułam wydłużenia lecz miałam poczucie niedosytu. Rozmowa z naszym Panem nie polega na klepaniu modlitwy czy bezczynnym siedzeniu ale polega na zwykłej rozmowie. W trakcie odczułam spokój, radość w sercu i coś co jest nie  do opisania. Dziś jak patrzę na te trzy krótkie dni rozumiem po co tam byłam i co te rekolekcje miały na celu. Zapamiętałam szczególnie jedno słowo a właściwie dwa: „Odważę się”… Dziękuję Jezusowi za to że, otworzył  mi oczy na pewne życiowe sprawy związane  z powołaniem . Warto się Go pytać co On oczekuje od nas i jakie ma plany dla nas . Pewien tekst piosenki mówi: „ Ja Pan jestem świadom moich planów, które mam wobec was, zamiarów pełnych pokoju a nie zagłady, by wam zapewnić przyszłość jakiej oczekujecie…” Są to słowa, które śpiewałyśmy i które uświadamiają mi, jak wielkie Miłosierdzie daje nam Pan . Chwała Panu.                                                                               
                                                         

Marta N.

 

 


 • JMJ 2019’ Panama, moje wspomnienia…przygoda życia.

  Papież Franciszek zebrał nas na kolejnym spotkaniu młodych, tym razem w Ameryce Środkowej w Panamie. Dla nas Polaków było to ogromne przeżycie, najpierw ze względu na samą odległość i egzotykę kraju między dwoma oceanami: Spokojnym i Atlantyckim.

  03 marca 73


 • Misja

  Polecamy

  Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża

  Dom Generalny, ul. Kościelna 4a, 71-834 Szczecin

  Telefon: +48 91 421 68 69