loading...
Zamknij wpis

Szczecin: Katecheza o Triduum Paschalnym

17 marca 2018, godz. 10.00 - Szczecin Stołczyn
s. M. Iwona Kopacz uczennica Boskiego Mistrza z Częstochowy

Centrum Formacji Świeckich w ramach Szkoły Liturgicznego Aniamora Muzycznego po raz kolejny zaprasza na otwarty wykład-katechezę w temacie Triduum Paschalnego. Gościem naszego spotkania będzie s.M. Iwona Kopacz uczennica Boskiego Mistrza z Częstochowy. Wykład rozpocznie się o godz. 10.00. W programie przerwa na kawę i herbatę, a po wykładzie również wspólna Eucharystia około godz. 13.00.
Siostra Maria Iwona Kopacz należy do zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, które jest częścią Rodziny Świętego Pawła zajmującej się m.in. wydawnictwami katolickimi, szyciem szat liturgicznych i ogólnie pojętą troską o piękno liturgii. Siostra M. Iwona ukończyła specjalistyczne studia z teologii liturgii na Uniwersytecie kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W swojej rozprawie doktorskiej zajęła się tematem formacji liturgicznej w miesięczniku „La Vita in Cristo e nella Chiesa”, czasopiśmie wydawanym od 1952 r. przez Siostry Uczennice Boskiego Mistrza we Włoszech.
Obecnie s. Iwona kieruje pracami redakcji liturgicznej w Edycji Świętego Pawła i jest redaktorem odpowiedzialnym miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” oraz biuletynu liturgicznego „Dzień Pański”. Jak również koordynuje prace związane z wydawaniem serii „Komentarzy do codziennej liturgii” i „Biblia w liturgii Mszy św.”. Wszystkie wspomniane wydawnictwa będzie można nabyć, po promocyjnej cenie, po wygłoszonej konferencji.


Ze względów organizacyjnych serdecznie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 15 marca b.r. na adres: liturgia.cfs@gmail.com lub sms 797 250 228
Szczegóły na www.centrumformacji.eu


 • Wisełka: Wielkopostne Zasłuchanie w Słowo

  2-4 marca 2018 Wisełka
  zgłoszenia: 506 545 006
  szczegóły niebawem

  11 lutego 2018r. 252


 • Misja

  Polecamy

  Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża

  Dom Generalny, ul. Kościelna 4a, 71-834 Szczecin

  Telefon: +48 91 421 68 69